Angarų ar sandėlių statyba yra būtinybė dideliems verslams, didesnės apimties veiklai vykdyti ar pan. Pastebima, kad ilgainiui tiek angarų, tiek sandėlių poreikis Lietuvoje tik didėja, tačiau vis dažniau atsižvelgiama į jų kokybę, statybos trukmę ir kitus parametrus. Įmonės, kurios užsiima angarų ir sandėlių statyba, turi nuolat domėtis pažanga ir turėti ką pasiūlyti šiuolaikiniam klientui. Žvelgiant iš tokias paslaugas teikiančių įmonių perspektyvos, svarbu angarų ir sandėlių statybą vykdyti kruopščiai, t. y. atlikti tikslius pastato vidaus ir išorės matavimus; parinkti tinkamiausias statybines medžiagas (akmenį, stiklą, betoną ar medį); taikyti pažangiausias gamybos technologijas, kurios leistų optimizuoti pastatą pagal individualias reikmes; vadovautis griežtais statybų standartais. Nemažiau svarbu yra ir išsiaiškinti visus kliento poreikius.
Angarų ir sandėlių statyba: į ką atkreipti didžiausią dėmesį?
Angarai ar sandėliai yra priskiriami pastatų kategorijai, kuri itin reikalinga žemės ūkiui, komercinei veiklai, pramoninei ar gamybinei veiklai ir netgi sporto ar kokiai nors pramoginei veiklai vykdyti. Apskritai angarai laikomi tai gana paprastos, nesudėtingos konstrukcijos statiniais, kurie gali būti naudojami įvairiausiais tikslais ir statomi bet kokiame žemės plote ar sklype.
Pasaulyje metalo konstrukcijų rinkoje lyderės pozicijas užimanti bendrovė – ASTRON BUILDING SYSTEMS – veikia daugiau nei 50 metų ir yra laikoma populiariausia plieno konstrukcijų pastatų tiekėja, kuri projektuoja ir gamina visas sudedamąsias plieno pastatų dalis (pirmines ir antrines konstrukcijas, stogo ir sienų sistemas, priedus ir šiluminės izoliacijos sistemas ir t. t.). Tad bendradarbiaujant su šia įmone angarų ir sandėlių statyba tampa profesionali ir pateisinanti net išrankiausiųjų lūkesčius.
ASTRON pastatus renkasi ne tik tokios Europos šalys kaip Prancūzija, Ispanija, Vokietija, tačiau ir mažesnės šalys, tarp jų ir Lietuva. Čia angarai ir sandėliai dažniausiai naudojami kaip gamybos įmonės, kaip sandėliavimo patalpos, kaip komerciniai pastatai, sporto centrai, biurai ar garažai. Norint turėti aukštos kokybės sandėlius ar angarus nebūtina kreiptis tiesiogiai į ASTRON kompaniją, nes Lietuvoje yra įmonių, kurios sėkmingai bendradarbiauja su ASTRON ir gali pasiūlyti aukščiausios kokybės sandėlius ar angarus.
Paprastai angarų ir sandėlių statyba vyksta keliais etapais:
- Pateikiamas architektūrinis angaro ar sandėlio projektas – pasiūlomas optimaliausias sprendimas ir apskaičiuojama preliminari angaro statybos kaina (kitaip tariant, nurodoma užsakovui aktuali informacija)
- Nustatomi reikalingo pastato matmenys
- Parenkamos angarų ar sandėlių statybai naudojamos medžiagos
- Pastatas optimizuojamas pagal individualias reikmes, pritaikomas reikalingas angaro vidaus išplanavimas (pagal tai, kokia bus angaro paskirtis)
- Prireikus įrengiami stogeliai, pastogės ir kitos papildomos sandėlio ar angaro konstrukcijos
Visi etapai stipriai priklauso nuo kliento poreikių, norų ir lūkesčių bei pasirinktos įmonės gebėjimo viską įgyvendinti.
Angarų ir sandėlių statyba: kaip pasirinkti?
Išsirinkti įmonę, kuri užsiima angarų ir sandėlių statyba, nėra lengviausia užduotis. Tačiau kartais dar sunkiau būna išsiaiškinti savo poreikius ir žinoti, kokio apskritai sandėlio ar angaro reikia, koks geriausiai tiktų vykdomai veiklai. Pirmas dalykas, kurį reikia įvertinti prieš pasirenkant sandėlį ar angarą – žinoti statinio paskirtį, nuo kurios priklauso, ar statiniui reikalingas šildymas, ar reikalingas vėdinimas (statinys turi būti šaldomas), ar reikia drėgmę reguliuojančių sistemų. Kaip pažymi ekspertai, šildomuose sandėliuose paprastai siūloma įsirengti ir papildomas patalpas (tualetus, virtuvėles, persirengimo kambarius ir t. t.), šaldomuose sandėliuose turėtų būti įmontuota speciali šaldymo įranga ir gera ventiliacijos sistema, o statiniuose su drėgmę reguliuojančiomis sistemomis užtikrinama puiki statinio apsauga nuo garų susikaupimo. Antras nemažiau svarbus kriterijus, kuris turėtų būti įvertintas – angaro ar sandėlio dydis, plotas, reikalingų zonų numatymas ir išplanavimas. Galiausiai, paskutinis kriterijus, į kurį reikia atsižvelgti užsakant angarų ar sandėlių statybą – statytojų profesionalumas ir jų atliekamų darbų kompleksiškumas, t. y. visų darbų atlikimas – nuo sienų statymo iki vidaus įrengimo.
Pastebima, kad pastaruoju metu gana sparčiai populiarėja arkos formos angarų statyba. Šie angarai yra patrauklūs ne tik dėl savo išvaizdos, bet ir dėl minimalios priežiūros reikalavimų – jų paviršius yra lygus ir status, todėl žiemą statiniui nereikalingas ypatingas dėmesys. Taip pat tokių angarų statyba gali būti atliekama nenaudojant papildomų karkasinių konstrukcijų, o tai suteikia galimybę išnaudoti daugiau vidinio statinio ploto. Be to, jeigu reikia, tokio modelio ir formos angarų plotą galima nesunkiai padidinti, prijungiant papildomas konstrukcijas. Žinotina, kad gali būti statoma ir kita angarų rūšis – tentiniai angarai, kurių konstrukciją sudaro metalinis karkasas, aptrauktas specialia tentine medžiaga, pasižyminčia tvirtumu ir patvarumu. Tokios rūšies angarų privalumas – lengva surinkti ir perkelti iš vienos vietos į kitą. Tai puikus pasirinkimas tais atvejais, kai organizuojami dideli renginiai ir yra reikalinga apsauga nuo gamtos reiškinių, tokių kaip vėjas, sniegas, lietus ir kt.
Kadangi nuolatinė įvairių sričių plėtra, didėjantys verslininkų poreikiai ir lūkesčiai, modernizacija ir kiti šiuolaikinės rinkos pokyčiai nulemia didesnę angarų ir masyvių sandėlių paklausą, tai rinktis juos reikėtų atsakingai, apžvelgiant tokios paslaugos privalumus ir galimus trūkumus. Visuomet verta pasirinkti tokią komandą, kuri užsiima sandėlių ir angarų statyba naudodamasi pažangia įranga, šiuolaikinėmis technologijomis ir itin kokybiškomis medžiagomis, kurios meistrams leidžia dirbti greitai, veiksmingai ir kokybiškai. Tiesa, pasirinkus ASTRON atstovus Lietuvoje, bus pastatytas toks angaras ar sandėlis, kuris atitiks aukščiausios kokybės standartus. Manantys, kad tokie angarai ar sandėliai itin brangūs ir sunkiai įperkami – klysta, nes yra įmonių, kurios siūlo labai konkurencingas kainas, pateikia patrauklius pasiūlymus ir visą užsakovui aktualią informaciją.
Angarų ir sandėlių statyba: kaip tai vyksta?
Iš tiesų būna nemažai atvejų, kai angarų ir sandėlių statybos metodas pasirenkamas įvertinus užsakovo poreikius. Dažniausiai angarų statybos darbai pradedami įrengiant pamatus, gaminant angaro karkasus ir prie jų tvirtinant (prisukant ar virinant) metalo lakštus.
Prieš užsiimant angarų ar sandėlių statyba, turi būti parengtas individualus projektas. Tai apima kelis etapus:
- Nustatomi užsakovo poreikiai ir numatoma aiški angaro paskirtis, surenkami duomenys apie patalpų techninius parametrus.
- Parengiama ir pasirašoma angarų ar sandėlių statybos sutartis.
- Gaunamas leidimas projektuoti bei užsiimti sandėlių ar angarų statyba.
- Pateikiami reikalingų dalių (laikančiųjų rėmų, fasadų apkalos, stogo dangos ir kt.) ir elementų (durų, vartų, langų ir kt.) užsakymai bei vykdoma jų gamyba.
- Pasirinktoje vietoje įrengiami angaro ar sandėlio pamatai.
- Komplektuojamas ir surenkamas pasirinkto modelio sandėlis ar angaras.
- Patikrinama statinio kokybė, parengiami bei išduodami dokumentai, angaras ar sandėlis priduodamas užsakovui.
Atsakingai įgyvendinti visi etapai užtikrina, kad angarų ir sandėlių statyba būtų aukštos kokybės, o patys statiniai patvarūs ir ilgaamžiški.
Pristatant angarų ir sandėlių statybą, taip pat reikėtų paminėti, kad angaro ar sandėlio modelio specifiškumas nulemia ir šiek tiek kitokią statybų eigą. Pavyzdžiui, arkos formos angarai pradedami statyti kitaip nei įprasti, standartiniai angarai. Iš pradžių nukasamas dirvos sluoksnis, tuomet iškasamas silpnas gruntas ir žemė užpilama pasirinkta medžiaga (žvyru, smėliu ar skalda). Tik tada, kai atliekami vietos paruošiamieji darbai, pradedami lieti angaro pamatai bei sujungiamos arkos (iškėlus jas į viršų). Paskutinis žingsnis – sumontuoti galines angaro sienas ir stogą. Tuo tarpu tentinių angarų statyba yra viena iš paprasčiausių – jie gali būti įrengiami tiesiog ant stabilaus ir plokščio paviršiaus. Tačiau, kad ir koks sandėlis ar angaras bus pasirinktas, profesionali komanda turi sugebėti jį pastatyti greitai ir kokybiškai.
https://www.kskompanija.lt/sandeliu-statyba/
Angarų ir sandėlių statyba: kodėl verta?
Angarų ir sandėlių statyba populiari visoje Europoje dėl kelių priežasčių. Vieni iš didžiausių privalumų – mažos statinio eksploatacijos išlaidos, funkcionalumas ir platus statinio panaudojimas (angarą ir sandėlį galima visuomet padidinti). Taip pat angarai gali būti naudojami ir kaip atskiri sandėliai, ir kaip kompleksinis statinys, pavyzdžiui, sandėlis kartu su biuru.
Taip pat privalumu laikoma ir tai, kad angarų ir sandėlių statyba orientuota į europinius standartus, t. y. šių statinių statybai naudojamos pasaulyje išbandytos bei rinkoje pripažintos plieno konstrukcijos, kurios labai atsparios įvairiomis klimato sąlygoms.
Jei prireikė angaro ar sandėlio, nereikėtų delsti. Tereikia numatyti biudžetą, investuoti į detalią sąmatą bei išsamių darbų planavimą, išsakyti pasirinktai įmonei visus savo poreikius ir džiaugtis funkcionaliu, kokybišku ir reikalingu sandėliu ar angaru.
Angarų ir sandėlių statyba, kiek tai kainuoja?
Lietuvoje vidutinė nacionalinė angarų ir sandėlių statybos kaina už kvadratą yra apie 1000 EUR. Šis skaičius nustatomas apskaičiuojant statybos ir darbo sąnaudas. Darbo sąnaudos priklauso nuo įmonės dydžio ir vietos, tačiau darbo jėga paprastai sudaro 10–30% visų projekto išlaidų. Medžiagų išlaidos yra panašios visuose projektuose ir sudaro apie 70–80% visų projekto išlaidų, o tai reiškia, kad didelę galutinių išlaidų dalį nulems medžiagų naudojimas.
Medžiagų kaina gali svyruoti, o tam įtakos turi ir medžiagų prieinamumas. Svarbiausi veiksniai yra šie: reikalingų medžiagų kiekis, vieta ir reikalinga kokybė. Pavyzdžiui, įmonė gali pasirinkti naudoti plieną, o ne medieną, nes plieno kaina yra daug mažesnė nei medienos. Tačiau plieno kaina už kvadratinę pėdą yra žymiai didesnė už statybą mediena.
Dar viena didelė sąskaita angaro ir sandėlio statyboms yra vietos paruošimas. Tai apima greideriavimą, drenažą (įskaitant septines sistemas), automobilių stovėjimo aikštelės klojimą, eismo kontrolę ir ženklinimą bei kitas panašias išlaidas, kurios yra būtinos efektyvumui naudojant žemę komerciniais tikslais.
Angaras ar sandėlis išorėje gali atrodyti kaip paprastas pastatas, tačiau norint jį saugoti, reikia specialių įgūdžių turinčių komandų. Pirmas žingsnis – tinkamai pastatyti karkasą. Angaro ar sandėlio konstrukcija turi būti tokia, kad išlaikytų dėžėse, mašinose ir kitoje įrangoje, kuri bus laikoma viduje, svorį. Taip pat svarbu atsižvelgti į aplinką, kurioje bus naudojamas jūsų angaras ar sandėlis.
Kadangi angarai ir sandėliai gali būti naudojami ne tik sandėliavimo tikslais, jie dažnai yra pastatyti su specialiomis funkcijomis, tokiomis kaip klimato kontrolė ir šildymo / aušinimo sistemos, kad juose galėtų būti efektyviai temperatūrai jautrių medžiagų. Angarai ir sandėliai taip pat gali būti pastatyti taip, kad būtų galima laikyti didelę techniką, taip pat įrangą, galinčią judėti ir kelti tą mašiną.
Angarai ir sandėliai taip pat suprojektuoti taip, kad būtų galima gabenti medžiagas patalpose ir iš jų. Dauguma pastatų turi priekio zoną, kur transporto priemonės gali įsitaisyti, kad iškrautų ir pakrautų medžiagų. Tai leidžia greitai pristatyti ir pasiimti saugomus krovinius, nereikia važiuoti į jūsų turtą.