Ekonomiškas Namas: Kokie Yra Pliusai ir Minusai

Ekonomiškas Namas: Kokie Yra Pliusai ir Minusai

Siekiant pagerinti stabilumą ir sumažinti mokesčius, nauji namai turi būti statomi pagal naujausius A++ standartus. Nors tai gali atrodyti kaip prabanga, šios priemonės padeda išsaugoti žemės išteklius ir sukurti tvaresnę ateitį.

Naujos statybos namas paprastai sukuria mažai atliekų, naudojant atsinaujinančias ir perdirbtas medžiagas kiek įmanoma, tuo pačiu išlaikant juos patvarus ir už prieinamą kainą. Yra daug privalumų statant tvariai gaunamas medžiagas – tiek ekologiškai, tiek ekonomiškai.

Sertifikuotas ekologinis statytbininkas vadovaujasi griežtais standartais, kurie leidžia užtikrinti didesnį energijos vartojimo efektyvumą, tvarumą, geresnę patalpų oro kokybę, mažesnį išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį ir didesnį perdirbimo lygį; tai savo ruožtu sumažina metines energijos sąnaudas, pvz., sąskaitas už elektrą arba vandens suvartojimą.

Vienas iš geriausių būdų, kaip padaryti namą tvaresnį yra įntegruoti perdirbtas medžiagas. Vienam namui, pagamintam iš 100 proc. perdirbto kiekio, reikėtų 50 proc. mažiau energijos, 65 proc. mažiau vandens ir 87 proc. mažiau atliekų.

Perdirbtų medžiagų naudojimas statyboje taip pat ilgą kelią gerinant patalpų oro kokybę namuose. Perdirbtos medienos gaminiai, tokie kaip kedras ar eglė, yra puikus pasirinkimas naudoti bet kokioje struktūroje. Dėl savo natūraliai atsparių savybių jie daug geriau jūsų namų nuo teršalų nei kiti medienos produktai. Perdirbtas plastikas yra dar vienas geras pasirinkimas ir gali būti naudojamas vietoj putų izoliacijos ir sumažinti šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į atmosferą.

Tokie ištekliai kaip statybinės medžiagos, mašinos ir energija gali būti veiksmingiau naudojami taikant A++ projektavimo ir statybos metodus. Naudojant naujas veiksmingesnes technologijas iki projekto pabaigos galima sunaudoti mažiau išteklių ir sutaupyti.

Akivaizdus privalumas būtų atsinaujinančios energijos naudojimas pastato sąnaudoms sumažinti ir kitoms funkcijoms atlikti. Tačiau yra ir kitų privalumų, kad nauji namai būtų pastatyti su A++ projektu.

Statybinės atliekos yra viena didžiausių problemų, su kuriomis šiandien susiduria mūsų visuomenė – neskaičiuojant stichinių nelaimių, apskaičiuota, kad statybinės atliekos išmeta apie 10 proc. viso šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekio. Be to, problemos pašalinimas iš dabartinių sąvartynų užtrunka mažiausiai metus, o visos atliekos, susidarančios kuriant naujus pastatus tam tikru metu turės būti pašalintos.

Tačiau, naudojant A++ projektas statybos procese, pirmiausia sukuriama mažiau atliekų. Be to, naudojant tvarias medžiagas ir metodus, taip pat turi daug kitų privalumų statant naują namą. Pavyzdžiui; kas dešimt metų, kai statomas namas, apskaičiuota, kad bus iššvaistyta viena toninė medienos tonos. Taikant tvarumo priemones, jos gali būti sumažintos iki penkerių su puse metų – taip statybos pramonė sutaupoma daugiau nei 25 kartus daugiau nei pradinės išlaidos.

Naudojant ekologiškų žaliavų dizainą, galima padidinti gyvenimo kokybę namuose. Naudojant perdirbtas ir atsinaujinančias medžiagas arba sumažinant naudojamų medžiagų kiekį, galima sumažinti eismo spūstis ir papildomų kelių tiesimo poreikį. Perdirbimo įrenginiai yra pastatyti kur jų reikia, ir gali būti pigesni, jei jie yra naujame name; tai taip pat reiškia, kad mažiau atliekų šalinimo transporto priemonių bus kelyje ir prisidės prie mūsų aplinkosaugos problemų sprendimo.

http://atnaujinkbusta.lt/statyba/energinio-naudingumo-sertifikatas-aktualu-visiems-disponuojantiems-statiniais/

Žalioji dizaino konstrukcija taip pat gali sumažinti namų energijos suvartojimą. Naudojant efektyvesnius langus, geresnę izoliaciją ir projektuojant namą geresniai saulės energijai ar vėjo energijai, galima naudoti mažiau iškastinio kuro neprarandant komforto ar erdvių funkcionalumo jūsų namuose.

Galiausiai taip pat yra daug galimybių ekologiškų pastatų projektavimui, jei jie įgyvendinami įvairiais lygmenimis: nuo medžiagų pasirinkimo iki naujų namų projektavimo ir statybos. Pavyzdžiui; kurti statybos metodus ir integruotas statybos sistemas, kurios padėtų taupyti išteklius ir kurti patvarius namus. Tai galėtų apimti perdirbtų plastikinių medžiagų naudojimą daugkartinio naudojimo komponentams, pvz: durims ir langams, kurie padėtų išspręsti mūsų plastiko taršos problemas ir tuo pačiu suteikti didesnį jūsų naujų namų komponentams ilgaamžiškumą.

Ekonomiškas vieno aukšto namas Ekonomiškas vieno aukšto namas
gerai izoliuotas namas gerai izoliuotas namas
geros kokybes langai geros kokybes langai
kokybiskai irengtai kokybiskai irengtai
mazai naudojantis elektros namas mazai naudojantis elektros namas
mazu namu projektai mazu namu projektai
namu projektai namu projektai
namu projektai iki 100m2 namu projektai iki 100m2
namu statymas namu statymas
Atnaujinkbusta.lt ekonomiskas namas Atnaujinkbusta.lt ekonomiskas namas

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Rating*